wyszukiwanie zaawansowane
» » Nie pozwól sąsiadowi wypijać Twojej kawy

Kategorie

Kontakt

  • NIP: 873-000-42-56
  • E-mail:sklep@doskonalakawa.pl
  • Telefon694 269 507
  • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Producenci

Kawa 1000espressosKawa Balletti CaffeKawa IllyKawa Inpunto CaffeKawa Morettino CafeKawa OzcaffeKawa San Giusto Caffè

Nie pozwól sąsiadowi wypijać Twojej kawy

Data dodania: 16-09-2016 Jesteśmy narodem „herbaciarzy”. Podobno – tak przynajmniej twierdzi prezes jednego z głównych dostawców herbaty na rynek Polski.
Filiżanka do kawy

No i w zasadzie nie ma się czemu dziwić. Pewnie nie wielu wie (ewentualnie pamięta), ale przez długie lata w PRL-u kawa była trudno lub „wcale” dostępna, wybór ograniczał się do jednej jedynej ziarnistej kawy SELECT, a w pewnym okresie czasu władza ludowa w ramach oszczędności dewiz wprowadziła dodatkowo reglamentację (tzw. kartki) – 100g kawy miesięcznie dla każdego pełnoletniego obywatela. W kawiarniach były ekspresy, ale zdarzało się że brakowało kawy (!), natomiast w pozostałych lokalach gastronomicznych królowała kawa „po turecku” – „fusiasta” kawa zalewana wrzątkiem w zwykłej szklance, która z Turcją miała tyle wspólnego co świnka morska z morzem...
 

Skąd niby miałaby się wziąć tradycja picia kawy?


Po roku 1989 dostępność kawy poprawiła się diametralnie. Skończyły się niedobory, pojawił się szeroki wybór, znacząco poprawiła się jakość, a co więcej okazało się, że kawa wcale nie musi być droga. Polacy nieśmiało zwiększyli konsumpcję kawy, jednak na prawdziwy wzrost zainteresowania kawą musieliśmy jeszcze trochę poczekać. Przełom nastąpił za sprawą kawy... rozpuszczalnej. Mocne kampanie reklamowe, szeroka dostępność, a przede wszystkim niezliczone promocje cenowe na kawę rozpuszczalną spowodowały bardzo silne zainteresowanie tym segmentem kawy, i niestety co z żalem stwierdzamy, taki stan pozostał na ładnych kilkanaście lat...

W ostatnich 4-5 latach coś jednak się zmieniło. Kawa rozpuszczalna nadal była najczęściej kupowaną kawą w Polsce, ale staliśmy się jako konsumenci znacznie bardziej „wybredni”. Pierwsza lepsza kawa rozpuszczalna już nie wystarcza, szukamy lepszej jakości, a co najważniejsze – wraz z popularyzacją i spadkiem cen ekspresów ciśnieniowych największe przyrosty zainteresowania konsumentów zdobywa kawa ziarnista! I tak trzymać drodzy kawosze, bo tylko kawa ziarnista daje nam gwarancję dobrej jakości.
 

A co z tym tytułowym sąsiadem?


Statystyczny dorosły Polak wypijał w 2015 roku około 1,6 filiżanki kawy co plasuje nas daleko daleko w tyle za Niemcami (ponad 3 filiżanki dziennie), Włochami (4 filiżanki dziennie) czy Finami (rekordowe spożycie blisko 5 filiżanek dziennie!) A Ty ile kaw dziennie pijesz? Jeśli tylko jedną, to znaczy że „ktoś obok” musi za Ciebie wypić jeszcze jedną! No właśnie... nie pozwól wypijać sąsiadowi Twojej kawy!!!

Przejdź do strony głównej